Od czego zależy cena przeprowadzki?

Ile kosztuje przeprowadzka i od czego zależy cena?

Każdy, kto planuje przeprowadzkę, chciałby, aby przebiegła ona sprawnie i bezproblemowo. Dlatego też wyspecjalizowane firmy świadczące usługi przeprowadzkowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w większych miastach. A ile kosztuje przeprowadzka? Zaraz o tym powiemy!

Ceny przeprowadzek zależne są od dystansu, jaki jest do pokonania, a także ilości i wielkości rzeczy, które mają być przewiezione. Największe koszty generuje przewożenie takich ładunków, jak meble oraz duży sprzęt gospodarstwa domowego, gdyż te elementy są najbardziej problematyczne w transporcie.

Ile kosztuje przeprowadzka mieszkania?

Aby oszacować ile kosztuje przeprowadzka mieszkania, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość rzeczy do przewiezienia, a także ich gabaryty.

Kompleksowo zaplanowana usługa przeprowadzki oferowana przez profesjonalną firmę powinna zawierać w sobie następujące elementy:

 • odpowiednie zabezpieczenie mebli oraz sprzętów na czas transportu;
 • demontaż mebli w miejscu załadunku oraz ich ponowny montaż w miejscu rozładunku;
 • pakowanie rzeczy do transportu oraz późniejsze ich rozpakowanie w miejscu docelowym;
 • zniesienie i załadowanie wskazanego mienia do samochodu;
 • transport wszystkich rzeczy z miejsca załadunku do miejsca docelowego;
 • wniesienie oraz ustawienie mienia według życzenia zleceniodawcy;
 • ubezpieczenie usługi.

Od czego zależy kwota przeprowadzki przeprowadzona przez profesjonalną firmę?

Koszt przeprowadzki zorganizowanej przez profesjonalną firmę transportową zależny jest od wielu czynników. Mianowicie:

 • rodzaju przeprowadzki (indywidualna, firmowa);
 • ilości rzeczy do przewiezienia;
 • pojemności pojazdu;
 • całkowitego czasu przeprowadzki (podstawienie samochodu, załadunek rzeczy, dojazd do miejsca docelowego, rozładunek samochodu);
 • liczebności zespołu pracowników zaangażowanych w proces przeprowadzki;
 • dystansu między miejscem załadunku rzeczy a miejscem rozładunku (cena za kilometr przeprowadzki);
 • posiadania przez nas własnych materiałów pakowych do spakowania rzeczy lub konieczności wykorzystania materiałów firmowych (materiały firmowe są zazwyczaj dodatkowo płatne);
 • terminu przeprowadzki (dzień roboczy, niedziela, święto).

Całkowity czas przeprowadzki liczony jest przez większość firm z dokładnością do godziny. Oznacza to, że koszt przeprowadzki, która trwała na przykład 2 godziny i 10 minut, zostanie wyliczony jak za 3 pełne godziny, co stanowi dość duże zaokrąglenie. Tylko niektóre profesjonalne firmy transportowe, w tym nasza, rozliczają czas przeprowadzki z dokładnością do 10 minut.

Stawki zespołu z samochodem

Cena firmy przeprowadzkowej zależna jest od ilości pracowników, a także wielkości zamawianego samochodu. Nasza firma oferuje pojazdy o pojemności 20 lub 40 m3 oraz zespoły składające się z 2 do 4 pracowników. Ceny przeprowadzek indywidualnych w Trójmieście zaczynają się już od 130 zł za godzinę za zespół dwuosobowy, 170 zł za godzinę za zespół trzyosobowy i 220 zł za zespół czteroosobowy. Należy przy tym pamiętać, że większe przeprowadzki oraz przeprowadzki biurowe wyceniane są indywidualnie, aby jak najlepiej dopasować usługę do potrzeb klienta.

Kilometrówki w przeprowadzkach międzymiastowych

W przypadku przeprowadzek międzymiastowych cena firmy przeprowadzkowej zależna jest również od ilości kilometrów. Cena za kilometr przeprowadzki tego typu w zależności od wielkości samochodu i ilości pracowników zaczyna się od 2zł za kilometr. Stawka ta liczona jest w obie strony.

Szacunkowe ceny przeprowadzek

Aby oszacować cenę przeprowadzki, musimy wziąć pod uwagę ilość rzeczy do przewiezienia, a także ich rozmiar. Przykładowo, transport pianina mieści się w przedziale od 620 zł do około 950 zł w zależności od wagi instrumentu oraz piętra, na które ma być wniesiony. Z kolei transport takich sprzętów jak lodówka czy pralka na terenie Trójmiasta wynosi od 120 zł do 220 zł zależnie od gabarytów oraz odległości. Co ważne, wszelkiego rodzaju usługi niestandardowe, a także ponad przeciętne gabaryty wyceniane są indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top