Zabezpieczenie okien przed transportem

Jak zorganizować transport okien?

Podczas transportu, może dojść do wielu uszkodzeń. Dlatego też musimy zadbać o odpowiedni przewóz wszystkich naszych przedmiotów. Transport okien jest bardzo wymagający, należy je odpowiednio przygotować, a później zamocować. Sprawdźmy, jak powinniśmy się do tego zabrać, by okna były bezpieczne.

Odpowiednie zabezpieczenie szyb podczas transportu

Dobre zabezpieczenie okien jest najważniejsze podczas ich transportu. Nikt z nas nie chce, aby się one uszkodziły i dojechały potłuczone do wyznaczonego miejsca. Pierwszym sposobem, aby zadbać o ich bezpieczeństwo, jest oklejenie ich folią stretch. Pamiętajmy, że powinna być ona przezroczysta. Czarny produkt może się nagrzać i przykleić się do ram okien. Jego pozbycie się może być bardzo trudne. Warto również zamontować narożniki. Jeśli kupiliśmy nowe okna, są one zapakowane, a jeśli nie, to narożniki wystarczy dokupić. Ochronią one ramy od obić i zarysowań.

Kiedy przewozimy więcej niż jedno okno, możemy je dodatkowo zabezpieczyć kartonami, które położymy pomiędzy nimi. Będzie to kolejny sposób, aby zadbać o ich nienaruszony stan. Gdy zabezpieczymy okna, musimy zadbać o stojak, na którym je postawimy. Zazwyczaj wykonuje się go z drewnianych palet, ustawionych w literę „L”. Często można je zaobserwować w sklepach. Stelaż powinien być mocno przyczepiony do podłoża, aby podczas drogi się nie ruszał. Okna powinny być dodatkowo zabezpieczone pasami, które również poprawią ich bezpieczeństwo.

Przygotowanie okien do przewozu

Okna mamy zabezpieczone, co dalej? Teraz zwróćmy uwagę na sposób, w jaki odbywać się będzie transport okien. Od razu wysuwa się jeden wniosek. Auto osobowe w tym przypadku się nie sprawdzi. Nawet jeśli uda nam się do niego zapakować okno, to trudniej będzie je zabezpieczyć, ponieważ ten czterokołowiec nie jest przystosowany do mocowania czegoś o podłoże. Zazwyczaj przewozimy kilka okien, więc przyda się więcej miejsca, aby móc wszystkie przetransportować za jednym razem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się auto dostawcze. Ma ono odpowiednią ilość miejsca, więc zabezpieczenie czy postawienie stojaków nie będzie żadnym problemem. Dodatkowo możemy do niego zapakować jeszcze inne przedmioty, bo jeśli nie przewozimy kilkunastu okien, to z pewnością się zmieszczą.

Transport okien z firmą przeprowadzką

Przewożenie przedmiotów wielkogabarytowych samemu jest bardzo wymagające i warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej. Liderpak zadba o bezpieczny transport okien. Zostaną one profesjonalnie zabezpieczone, co gwarantuje, że na miejsce docelowe trafią w idealnym stanie. Skorzystanie z usług specjalistów, zdejmuje obowiązek posiadania stojaka, pasów i oczywiście auta transportowego. Nie trzeba się także martwić o to, czy wszystko zostało zrobione tak, jak powinno być, ponieważ zajmie się tym ktoś, kto ma większe doświadczenie. Współpraca z Liderpak sprawi, że przewóz nie tylko okien, ale też innych przedmiotów o większych gabarytach będzie niezwykle prosty i szybki, a wszystko dojedzie w nienaruszonym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top