Pakowanie podczas przeprowadzki

Od czego zacząć pakowanie przed przeprowadzką?

Przeprowadzka zawsze jest stresującym wydarzeniem w życiu. Z reguły ma się na to ograniczony czas, a nie można wziąć wolnego od pracy. Przeznacza się więc każdą wolną chwilę na to przedsięwzięcie, jakim jest przeprowadzka – od czego zacząć pakowanie, aby ograniczyć działanie stresu i zdążyć ze wszystkim?

Przeprowadzka – od czego zacząć?

Przeprowadzkę najlepiej zacząć od pustej kartki papieru i długopisu. Dobry plan jest gwarantem zorganizowanej i szybkiej przeprowadzki. Warto rozważyć takie podstawowe kwestie jak:
– czy nowe miejsce jest umeblowane,
– co chce się zabrać w nowe miejsce,
– ile ma się czasu na przewiezienie rzeczy.

Przeprowadzka – jak się spakować?

Zanim więc rozpocznie się pakowanie kartonów, warto przejrzeć swój dobytek i ustalić, co w ogóle jest warte tego, aby zostać w naszym życiu. Gdy mieszka się długo w jakimś miejscu, gromadzą się różne rzeczy, które niekoniecznie są nam do czegokolwiek potrzebne. A to dostaliśmy coś w prezencie, a to znajomy coś zostawił po ostatniej wizycie, a to kupiło się na poprawę nastroju po ostatniej sprzeczce, i tak dalej. Może okazać się, że nawet połowa rzeczy znajdujących się w mieszkaniu może zostać oddana potrzebującym, a bagaże zmniejszą się wówczas istotnie.

Czy nowe miejsce jest umeblowane?

Bardzo ważna jest kwestia umeblowania. Jeśli mieszkanie docelowe jest w pełni umeblowane, a stare meble chcemy zostawić w starym mieszkaniu, to większość problemu mamy z głowy. Wystarczy wówczas odpowiednio posegregować i spakować swoje rzeczy. Tak naprawdę na przeprowadzenie takiej „akcji” starczy tydzień. Jeśli jednak konieczne będzie zabranie swoich starych mebli czy kupowanie nowych, trzeba liczyć się z tym, że takie przedsięwzięcie nie tylko będzie wymagało więcej czasu, ale także większego wysiłku i większej ilości środków finansowych. Może okazać się, że konieczne będzie wypożyczenie samochodu, poproszenie znajomych lub rodziny o pomoc przy wynoszeniu mebli, a nawet – skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej.

Jak pakować się skutecznie w kartony?

Pozostaje jednak pytanie dotyczące samej przeprowadzki – jak się spakować? Aby przeprowadzić dobrze zorganizowaną przeprowadzkę, kartony należy zapełniać kategoriami. Na przykład rzeczy szklane, odpowiednio zabezpieczone za pomocą folii bąbelkowej czy papieru, należy wkładać do jednego pudła, ubrania do drugiego, dokumenty do trzeciego, a środki chemiczne do kolejnego. Każde z pudeł powinno się podpisać tak, aby było to widoczne i czytelne. Pudła z przedmiotami szklanymi konieczne należy oznakować dodatkowo naklejką z napisem „Ostrożnie! Szkło!”. Pomocne mogą się okazać też naklejki z napisem „Tą drogą do góry”.

Problem z przeprowadzką – od czego zacząć pakowanie?

Jeśli mamy problem z przeprowadzką i tym, jak się spakować oraz od czego zacząć pakowanie, warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej. Przy odpowiednim ustaleniu może ona pomóc nie tylko w samym znoszeniu i wnoszeniu rzeczy, ale także w demontażu i montażu mebli, samym pakowaniu, dostarczaniu materiałów do pakowania, utylizacji materiałów oraz w magazynowaniu mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top