Jak pakować szkło podczas przeprowadzki?

Pakowanie szkła – jak pakować naczynia do przeprowadzki?

Udało nam się znaleźć wymarzone mieszkanie, wybudowaliśmy piękny dom i zaczynamy nowe życie. Nadszedł czas na przeprowadzkę! Niestety, zazwyczaj jest to proces bardzo problematyczny, gdyż musimy zadbać o odpowiednie pakowanie szkła i innych naszych rzeczy. Dlatego tak ważne jest właściwe zaplanowanie tego przedsięwzięcia.

Jednym z większych problemów jest to, jak zapakować szkło do przeprowadzki. Delikatne kieliszki, wazony, naczynia – to tylko niektóre z wielu przedmiotów wykonanych ze szkła, które posiadamy w naszych domach. Oczywistym jest, że zależy nam na tym, aby elementy te przetrwały transport w nienaruszonym stanie. Z tego też względu właściwe zabezpieczenie, pakowanie szkła i jego ułożenie jest tak istotne. A jak pakować naczynia do przeprowadzki? Już za chwilę o tym powiemy!

Pakowanie szkła do przeprowadzki – od czego zacząć?

Przed przystąpieniem do pakowania szkła, powinniśmy przede wszystkim upewnić się czy posiadamy wszystkie niezbędne materiały pakowe. Z całą pewnością przydadzą nam się: folia bąbelkowa, folia stretch, papier pakowy, stare gazety oraz taśma klejąca pakowa. Najlepszym wyborem do pakowania szkła i innych kruchych rzeczy będzie oczywiście folia bąbelkowa. Konieczne będą również pudełka kartonowe, najlepiej w różnych rozmiarach.

 Jak pakować naczynia do przeprowadzki?

Każdy talerz, szklanka czy filiżanka powinny być opakowane osobno. Należy owinąć je folią bąbelkową bardzo dokładnie. A jak zapakować talerze do przeprowadzki, aby nie obijały się o siebie? Otóż powinniśmy ustawiać je w kartonie pionowo, tak aby jeden znajdował się obok drugiego. W podobny sposób należy również ustawiać szklanki, filiżanki czy kieliszki.

Najlepszym rozwiązaniem jest pakowanie talerzy i szklanek do osobnych kartonów. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy też układać talerze na spód kartonu w stosy po kilka sztuk, a następnie szklanki czy filiżanki położyć na wierzch. Wynika to z prostej, podstawowej zasady opisującej jak pakować naczynia do przeprowadzki – cięższe elementy układamy na spodzie, zaś te lżejsze na wierzchu. Ponadto, koniecznie należy pamiętać o wypełnieniu wolnej przestrzeni pomiędzy naczyniami pogniecionym papierem pakowym lub gazetami tak, aby wszystkie naczynia wewnątrz kartonu były stabilne i nie przewracały się.

Po zastosowaniu się do wszystkich tych wskazówek z pewnością nie będziemy już mieli wątpliwości jak zapakować talerze do przeprowadzki!

 Jak zapakować kieliszki do przeprowadzki?

 Z pewnością wiele osób zastanawia się jak zapakować kieliszki do przeprowadzki, aby nie uległy one zniszczeniu w transporcie. Pierwszym krokiem jest wyłożenie spodu kartonu folią bąbelkową lub papierem pakowym. Następnie powinniśmy zawinąć każdy z kieliszków w osobny kawałek folii i układać je pionowo tylko w jednej warstwie. Sam karton zaś koniecznie powinniśmy opisać hasłem „uwaga szkło!” w widocznym miejscu.

Wszystkie wymienione tutaj porady stanowią najlepszy sposób na to, jak zapakować szkło do przeprowadzki, aby bezproblemowo przetrwało ono transport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top