Pakowanie na studia - co zabrać do akademika?

Przeprowadzka na studia — co zabrać z domu?

Przeprowadzka jest nie lada wyzwaniem, w szczególności, jeśli zmieniamy miejsce zamieszkania po raz pierwszy. Od października wiele młodych ludzi wyruszy do wielkich miast na wymarzone studia. Więc co zabrać ze sobą?

Lista rzeczy kluczem do sukcesu

Zacznijmy od podstawowej i najważniejszej rzeczy – stworzenie listy. Może wydawać się to banalne, ale dzięki niej będziemy mieć pewność, że zabraliśmy wszystko to, co jest nam potrzebne. Nad listą rzeczy zacznijmy myśleć kilka tygodni wcześniej. Przez ten czas możemy wymyślić więcej rzeczy, które nam się przydadzą niż kilka dni przed przeprowadzką na studia. Wpiszmy na nią wszystko, co może nam się przydać. Nawet podstawowe rzeczy takie jak szampon do włosów lub herbata. Podczas szaleństwa pakowania możemy o nich zapomnieć, a dzięki liście przeprowadzka na studia będzie łatwiejsza.

Przeprowadzka na studia – najważniejsze rzeczy do zabrania

Jeśli wiemy już, jak ważna jest lista, to zastanówmy się, co powinniśmy zabrać. Przede wszystkim weźmy ze sobą rzeczy, które nam się dobrze kojarzą: zdjęcia najbliższych, ulubiony kubek czy nasze ciepłe bambosze. To dzięki tym drobnym przedmiotom stworzymy przyjazną atmosferę w naszym studenckim domu, a tym samym przyjemniej będziemy spędzać tam czas i tęsknota za domem będzie mniejsza. Przejdźmy teraz do konkretnych rzeczy, których w walizce zabraknąć nie może. Podstawą jest oczywiście odpowiednia ilość ubrań. Najważniejsze, żeby mieć ze sobą stroje, które założymy na uczelnię. Weźmy pod uwagę to, że podczas studiów poznamy wiele nowych osób i będziemy z nimi wychodzić na spotkania lub przyjęcia, więc przygotujmy sobie również ubrania imprezowe. Prostownica i suszarka do włosów też mogą się nam przydać. Może to banalne, ale upewnijmy się, czy mamy telefon, laptop, potrzebne ładowarki i dokumenty.

Co zabrać z domu rodzinnego?

Teraz powiemy o tych rzeczach, o których może zdarzyć się nam zapomnieć. Z pewnością przyda się nam żelazko i deska do prasowania. Oczywiście dowiedzmy się, czy mieszkanie tego nie posiada. Idąc za ciosem, kolejną rzeczą będzie proszek do prania. Pamiętajmy, że potrzebujemy prać białe, kolorowe i czarne ubrania, a do tego musimy mieć odpowiednie produkty. Pomyślmy, co będzie potrzebne nam do kuchni. Małe miseczki i opakowania na kanapki też warto uwzględnić — czasem przypominamy sobie o nich, dopiero kiedy krzątamy się w nowej kuchni.
Zwróćmy uwagę również na sen, który podczas roku akademickiego będzie na wagę złota! Upewnijmy się, czy mamy pod czym spać. Może brzmi to zabawnie, ale czasami właściciel może nie oferować nam kołdry ani pościeli. Weźmy ulubioną poduszkę czy misia. Sprawi to, że poczujemy się jak w domu. Przebywanie w nowym otoczeniu będzie łatwiejsze, jak weźmiemy wszystkie gadżety, które umilą nam wolne chwile: książki, radio lub gry planszowe. Z czasu przygotowywania się do matury, wiemy, w jaki sposób lubimy się uczyć, więc zabierzmy to, co nam naukę ułatwia.
Dzięki tym podpowiedziom wyprowadzka na studia będzie przyjemna, a my w nowym miejscu będziemy się czuć jak w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top