przeprowadzki podczas COVID-19

Czy przeprowadzka w czasie trwania koronawirusa jest możliwa?

Pandemia koronawirusa wprowadziła zamęt w każdej sferze życia. Dochodzą kolejne obostrzenia, a więc pojawiają się pytania związane z tym, co i w jakim zakresie jest dozwolone. Przykładowo, czy w obecnej sytuacji, kiedy mamy zakaz wychodzenia z domu, można wziąć pod uwagę przeprowadzkę?

Z formalnego punktu widzenia, przeprowadzka nie jest zabroniona, a więc technicznie możliwa. Trzeba się jednak zastanowić nad tym, czy jest to odpowiednia chwila na takie przedsięwzięcie. Są oczywiście sytuacje, w których nie ma innego wyjścia, ale jeśli decyzja o tym, kiedy odbędzie się przeprowadzka, zależy tylko od zmieniającego miejsce zamieszkanie, warto poczekać. Wyjścia takiego nie mają ci, którzy mają podpisane umowy najmu lokalu, czy umowę o sprzedaży mieszkania, czy domu. Tak samo mogą przenosić się firmy, gdzie z powodu kwarantanny czy podejrzenia koronawirusa zamknięto cały budynek. Są przez to zmuszone do tego, by znaleźć nowe miejsce na biuro.

Wpływ pandemii na branżę transportową

Nie jest tajemnicą, że cała gospodarka odczuwa skutki epidemii. Są jednak branże, dla których jest to wyjątkowo dotkliwe. Dotyczy to m.in. transportu. Zamknięcie granic, wstrzymanie produkcji itd., przyczyniły się do tego, że zapotrzebowanie na usługi transportowe maleje, albo usług tych nie można zrealizować. Problemem może być przykładowo to, że nie da się przywieźć mebli z Włoch.

Przeprowadzka w obrębie tego samego miasta

W przypadku, kiedy zmiana miejsca zamieszkania lub siedziby firmy dotyczy przeprowadzki w obrębie jednego miasta, nie będzie dużego problemu. W naszej firmie odbywa się na takich samych zasadach, jak to było do tej pory. To znaczy, że wystarczy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu. Samo przewożenie wszystkiego trwać będzie znacznie krócej, co wynika z bardzo ograniczonego ruchu ulicznego.

Wszystkie usługi, jakie obecnie realizujemy, odbywają się w zgodzie z panującymi przepisami. To znaczy, że przeprowadzką zajmują się zespoły 2 lub 3-osobowe. Przed podjęciem się usługi, przeprowadzamy ankietę z klientem na temat tego, czy nie miał kontaktu z osobą zakażoną.

Przeprowadzki międzymiastowe

Nieco inaczej wygląda to, kiedy przeprowadzka dotyczy różnych miast. O ile przy niewielkich odległościach problemów nie ma, o tyle, kiedy kierowcy mają do pokonania wiele kilometrów, przeprowadzka jest utrudniona. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników, dlatego też skorzystanie z naszych usług będzie możliwe jedynie pod warunkiem, że nasza załoga będzie mogła wrócić tego samego dnia, bez konieczności noclegu poza miejscem zamieszkania.

Zmiana kraju zamieszkania – transport międzynarodowy

Zaostrzenie procedur i ograniczeń dotyczy nie tylko Polski i o tym musimy pamiętać. Poruszanie się po innych krajach jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Z tego względu obecnie nie realizujemy usług związanych z transportem międzynarodowym. Nasze stanowisko wynika także z tego, że dbamy o bezpieczeństwo i jakość usług. O ile w normalnych warunkach można w nagłych sytuacjach liczyć na wsparcie, o tyle teraz jest to trudne. Dotyczy to nieprzewidzianych zdarzeń, jak konieczność zastąpienia pracownika, który się rozchorował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top