Przeprowadzka z miasta na wieś – plusy i minusy

Przeprowadzka z miasta na wieś

Chcesz dołączyć do tych, którzy rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady? Przeprowadzka z miasta na wieś dla wielu okazała się idealnym rozwiązaniem. Nie zmienia to faktu, że trzeba być przygotowanym na pewne wyzwania np. zorganizować przewóz rzeczy. Jakie zalety i wady ma przeniesienie się z miejskiej dżungli do wiejskich beztroskich przestrzeni? Przeczytaj!

Dlaczego niektórzy rozważają przeprowadzkę z miasta na wieś?

Jest sporo czynników, które wpływają na chęć zamieszkania pośród wiejskich obszarów. Jedną z nich jest chęć ucieczki z miasta przepełnionego spalinami, ogromnym ruchem aut i gwarem ulic. Jeszcze inni pragną rozkręcić swoje własne gospodarstwo i spróbować sił np. w produkcji ekologicznej żywności. Jeszcze inni potrzebują nieco więcej przestrzeni i możliwości swobodnego przebywania w ogrodzie wokół domu bez otoczenia sąsiadów. A co dla Ciebie oznacza przeprowadzka na wieś? Bez względu na motywy rozważ kilka za i przeciw.

Plus 1 – mnóstwo przestrzeni i świeżego powietrza

Dla osób, które potrzebują odetchnąć czystym powietrzem przeprowadzka z miasta na wieś to świetne rozwiązanie. Oczywiście warto uwzględnić dokładne położenie nowego domu, bo obecnie nawet na terenach wiejskich jest sporo większych zakładów produkcyjnych. Generalnie jednak zamieszkanie na wsi to świetny sposób do poprawy zdrowia i skorzystania ze świeżego powietrza. Dostęp do łąk, lasów i pól zapewnia sporo przyjemnych doznań każdego dnia.

Plus 2 – o wiele więcej intymności

Dlaczego osoby przeprowadzają się na wieś? Jednym z powodów jest chęć odseparowania się od innych ludzi. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, które sporo czasu spędzają w domu. Dobiegające hałasy zza ściany czy krzyki na osiedlu odbierają nieraz chęć do życia. Co innego wieś – tutaj możesz zrobić sobie tak wysoki żywopłot, jak tylko Ci się podoba. I nie ma obaw o to, że ktoś będzie stukał Ci nad głową lub za ścianą (oprócz domowników).

Plus 3 – sam decydujesz o wszystkim

To bardzo duży plus dla osób ceniących aranżację przestrzeni. Mieszkając na osiedlu, nie ma się w zasadzie żadnego wpływu na jego styl, wygląd i czystość. Inaczej jest wokół domku na wsi. Tutaj Ty decydujesz o tym, jaki zrobisz sobie chodnik, gdzie postawisz oświetlenie, jak przystrzyżesz trawnik i kiedy to zrobisz. Wieś daje pełną dowolność jeśli chodzi o dbanie o otoczenie. Przeprowadzka na wieś ma więc swoje ogromne zalety. A co z wadami?

Minus 1 – wszystko jest na Twojej głowie

To, co jest plusem, może też czasem doskwierać. Mieszkając w miejskim bloku, opłacasz czynsz i w zasadzie nie martwisz się niczym. Chodnik jest zamieciony, parking odśnieżony, usterki na klatce naprawione. Wokół swojego domku na wsi wszystko to spada na Ciebie i Twoich bliskich. Każda czynność musi być wykonana, bo w innym wypadku szybko trawa sięgnie Ci po kolana.

Minus 2 – spore odległości do kluczowych miejsc

Nawet jeśli pracujesz zdalnie lub jesteś niezależny finansowo, mieszkanie na wsi ma też pewne utrudnienia logistyczne. Zwykle musisz dojechać do pobliskiego miasteczka, żeby zrobić zakupy, załatwić sprawy urzędowe lub skorzystać z opieki medycznej. W mieście wszystko w zasadzie masz na miejscu. Dlatego przeprowadzka z miasta na wieś nie dla każdego jest atrakcyjna.

Przeprowadzka na wieś – podsumowanie tematu

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę? Bardzo dobrą opcją jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy potrafią przenieść wyposażenie mieszkania, biura czy firmy. Skorzystaj więc z profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, bo dzięki temu cała logistyka związana z przewożeniem rzeczy będzie łatwiejsza. Zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia mebli i cennych przedmiotów. To sprawi, że Twoja przeprowadzka na wieś na pewno się powiedzie!