Przydatne akcesoria pomocne podczas przeprowadzki

Akcesoria niezbędne do przeprowadzki

Osoby planujące przeprowadzkę często mają wątpliwości od czego zacząć, aby cały proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo. Przeprowadzka nie jest wydarzeniem jednodniowym, dlatego też należy podejść do niej racjonalnie i zaplanować jej przebieg odpowiednio wcześnie. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu niezbędnych akcesoriów, które przydadzą się nam podczas pakowania dobytku. Dzięki nim nic się nie uszkodzi podczas transportu.

Warto także przemyśleć w jakiej kolejności powinniśmy zacząć się pakować, a także w jakiej kolejności nasze rzeczy muszą się znaleźć w nowym lokum. Nie chcemy przecież czekać tydzień na sztućce czy talerze schowane w nieopisanym kartonie, a zacząć od rozpakowywania książek.

Kartony i pudła do przeprowadzki

W kartony i pudła do przeprowadzki łatwo wyposażymy się w pobliskich sklepach czy magazynach, ale warto zrobić to odpowiednio wcześniej. W formie złożonej nie zajmują one dużo miejsca, więc bez problemu możemy je zgromadzić dłuższy czas przed przeprowadzką. Trudno jest przewidzieć, kiedy sklepy będą miały dostawę towaru, a co za tym idzie zbędne kartony do oddania. Warto zatem udać się na rozmowę nawet miesiąc wcześniej i umówić się na konkretny dzień, w którym będziemy mogli podejść i odebrać nasze kartony.

Jeżeli natomiast nie mamy możliwości pozyskania kartonów ze sklepu, gdyż na przykład nie posiadamy samochodu i mieszkamy w dużej odległości od punktów usługowych, zawsze możemy takie kartony po prostu zakupić. Jednakże, jest to zawsze dodatkowy wydatek oraz nie mamy gwarancji, że taki karton nie rozpadnie się w trakcie przenoszenia rzeczy. Dlatego też pomysłem wartym uwagi jest skorzystanie z kartonów wielokrotnego użytku, oferowanych przez firmę transportową. Takie kartony możemy wypożyczyć na czas przeprowadzki i po zakończonym procesie oddać je z powrotem firmie. Dzięki temu przenosiny do nowego miejsca pójdą sprawnie i szybko, a także zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy wydać na zakup kartonów.

W Liderpak możesz zamówić poszczególne materiały pakowe. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: liderpak.pl/materialy-pakowe/

Worki do przeprowadzki

Kolejnym przydatnym akcesorium są worki do przeprowadzki. Takie worki foliowe stanowią idealne uzupełnienie kartonów. Wygodnie przetransportujemy w nich odzież, taką jak bielizna, koszulki, spodnie czy swetry, a także pościel, ręczniki, zasłony i inne tekstylia. A jeśli nasze worki do przeprowadzki są wystarczająco mocne i trwałe, mogą nawet zastąpić kartony.

Niezwykle trafionym pomysłem są także worki próżniowe, które po odessaniu powietrza stają się znacznie bardziej kompaktowe.

Torby do przeprowadzki

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także torby do przeprowadzki. Duże torby gospodarze zamykane na zamek błyskawiczny są wyjątkowo mocne i grube. Wykonane są najczęściej ze sztucznego materiału, jakim jest polipropylen, który zapewnia im trwałość i solidność. Torby do przeprowadzki są niezastąpione przy większych obciążeniach oraz nadają się do wielokrotnego użytku. A po przeprowadzce bez problemu możemy je wykorzystać na zakupy.