Transport roślin

Transport kwiatów ciętych i przygotowanie do przewozu

Kwiaty są wyjątkowo problematyczne podczas przeprowadzek. Powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć, aby się nie uszkodziły. Jednak wielu z nas pewnie nie wie, jak to zrobić prawidłowo, a zależy nam przecież, by rośliny były z nami również w nowym miejscu zamieszkania.

Jak przygotować kwiaty do transportu?

Inaczej podejdziemy do przygotowania kwiatów doniczkowych, inaczej do ciętych. Zanim spakujemy rośliny do samochodu, warto dowiedzieć się, w jakim są one stanie. Jeśli zaatakowały je szkodniki, podczas transportu mogą one przejść na inne kwiaty, bo wszystkie będą postawione bardzo blisko siebie. Dodatkowo warto, abyśmy przesadzili rośliny w plastikowe doniczki. Szklane mogą nam się potłuc, robiąc bałagan w samochodzie. Pamiętajmy, aby rośliny spakować, jako ostatnie i wyjąć je w pierwszej kolejności. Dzięki temu kwiaty będą w dobrym stanie.

Zabezpieczenie kwiatów ciętych podczas transportu

W zasadzie najważniejsze jest przygotowanie kwiatów do podróży. Jeśli to zrobimy tak, jak należy, możemy mieć pewność, że bezpiecznie zostaną przetransportowane na miejsce. To, w jaki sposób je zabezpieczyć zależy od tego, jaką długą trasę mają pokonać. Gdy przeprowadzamy się niedaleko od naszego obecnego domu, możemy je nawet zwyczajnie włożyć do samochodu np.: w różnorodne skrzynki. Do nich możemy włożyć małe roślinki lub cięte kwiaty. Problem powstaje, gdy przemieszczamy się na drugi koniec Polski. Wtedy warto zakupić odpowiednie transportery. Jednym z nich mogą być skrzynki z przegródkami. Inną możliwością są wózki duńskie, które doskonale się sprawdzą, jeśli będziemy przewozić wiele roślin.

Woda i temperatura podczas transportu kwiatów

Planując transport kwiatów, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy nasze rośliny wytrzymają podróż bez dostępu do wody. Zdecydowana większość nie będzie miała z tym problemu, jednak warto, abyśmy dowiedzieli się, czy wszystkie gatunki, które posiadały, również dojadą na miejsce żywe. Jeśli posiadamy takie rośliny, które będą potrzebować wody, możemy je zabezpieczyć folią polietylową czy materiałem z wodą. Jednak ten drugi sposób, jest przeznaczony na niedaleki transport. Drugą ważną rzeczą jest temperatura w samochodzie. Kwiaty cięte powinny być przewożone w maksymalnie ośmiu stopniach. Do transportu najlepsze by był samochód z chłodnią. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że się nie uszkodzą. Do takiego pojazdu nie możemy jednak od razu włożyć roślinek. Musimy je przyzwyczaić do innej temperatury niż tej w naszym domu. Dlatego też warto wcześniej włożyć je do zimniejszego miejsca.

Przewóz kwiatów z firmą przeprowadzkową!

Transportowanie roślin do naszego nowego mieszkania nie jest proste. Z tego powodu warto poprosić o pomoc firmę przeprowadzkową. Dzięki usługom Liderpak można przewieźć nawet duże ilości kwiatów ciętych. Dodatkowo nie trzeba się martwić o stan waszych roślin, ponieważ zostaną odpowiednio zabezpieczone i całe dojadą na miejsce. Transport kwiatów ciętych z Liderpak zmniejsza nasz stres związany z przeprowadzką. Nie będziemy musieli się przejmować temperaturą, wodą czy specjalnymi pudełkami dla roślinek. Dla roślin jest to bezpieczniejsza, a dla nas wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top