Transport motocykla i skutera

Transport motocykli i skuterów – jak wygląda w praktyce?

Podczas przeprowadzki często musimy spakować różne problematyczne przedmioty. Należą do nich skutery i motocykle, których odpowiednie zabezpieczenie jest bardzo ważne. Jak zorganizować transport, by nasza maszyna dotarła na nowe miejsce bez uszkodzeń?

W jaki sposób przewieźć motocykl?

Do przewozu motoru trzeba się odpowiednio przygotować. Mamy kilka możliwości transportowania jednośladów: przyczepka motocyklowa, zwykła przyczepka lekka, bus albo możemy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej Liderpak. Pierwszy sposób można łatwo zrealizować, wypożyczając przyczepę z wypożyczalni albo od znajomych. Sprzęt wyróżnia się specjalnymi zabezpieczeniami na koła oraz łatwą możliwością zamontowania pasów, które będą zabezpieczać naszą maszynę.

Transport motocykli można również przeprowadzić za pomocą zwykłej przyczepki lekkiej albo w busa, który z pewnością będziemy posiadać podczas przeprowadzki, ze względu na dużą ilość przewożonych rzeczy. Ten sposób jest trudniejszy, bo musimy zadbać o to, aby jednoślad był dobrze zabezpieczony. Trzeba również pomyśleć, w jaki sposób wtoczymy maszynę. Do tego przydadzą nam się trapy albo inne podobne rzeczy, które udźwigną nasz skuter i pomogą mu się dostać do busa lub przyczepki. Ostatnim sposobem jest pomoc firmy przeprowadzkowej, która będzie dla nas wspaniałym wsparciem nie tylko podczas przewozu skutera, ale również innych rzeczy.

Zabezpieczenie motocykla i skutera przed podróżą

Zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie motocykla lub skutera jest niezwykle ważne. Dzięki temu transport będzie bezpieczny, a maszyny trafią w doskonałym stanie do naszego nowego miejsca zamieszkania. Transport skutera i jego zabezpieczenie należy rozpocząć od zakupu odpowiednich pasów. Powinny być one o szerokości 25 mm. Musimy zwrócić uwagę na to, aby nie używać takich, które posiadają otwarte haki, może to spowodować, że nasz motor się rozepnie. Przewozić go musimy w pozycji stojącej, ze względu na to, że zapewniamy mu stabilność, a jego wszystkie elementy są na odpowiednim, naturalnym miejscu tak, jak podczas jazdy czy stania w garażu. Skuter można przymocować za pomocą przedniego koła. Przewożąc go w busie, również zadbajmy o to, aby stał on stabilnie.

Czym najlepiej przewieźć motor?

Na podstawie powyższych, wiemy już, jakie się podstawowe metody na przewóz motocykla. Jednak, którą z nich powinniśmy wybrać? Zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej Liderpak. Przede wszystkim chodzi o doświadczenie w transporcie jednośladów, dzięki czemu maszyna będzie prawidłowo zabezpieczona, a my nie będziemy musieli się obawiać, że uszkodzi się podczas przejazdu. Liderpak posiada również odpowiedni sprzęt, aby wprowadzić motor bądź skuter do pojazdu. Skorzystanie z takiej opcji to dobry pomysł, gdy nie mamy możliwości samodzielnego przewozu maszyny, albo obawiamy się, że zrobimy to źle. Ponieważ zostanie sporo miejsca, poza jednośladem zapakujmy inne przedmioty, które mają trafić do naszego nowego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top