Jak przewozić psy i koty?

Transport zwierząt domowych w Polsce i za granicą – jak przewozić czworonogi?

Gdy od niedawna mieszkasz z czworonożnym przyjacielem i wybierasz się na urlop, być może zastanawiasz się nad kwestią transportu. Jak przewieźć zwierzę w bezpieczny i komfortowy sposób, aby wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem? Podpowiadamy, jak wygodnie podróżować ze zwierzakiem.

Przewóz zwierząt – przepisy i wymagania

Kwestia przewożenia zwierząt domowych jest regulowana prawnie. Transport kota lub psa musi odbywać się w pojeździe przystosowanym do tego rodzaju przewozu. Co to oznacza? Zwierzęta żywe muszą mieć zagwarantowany dopływ świeżego powietrza i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo pupile powinny być przewożone w taki sposób, aby uniemożliwić ich ucieczkę lub wypadnięcie ze środka transportu. Zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i komfortu zwierząt to wymagania, jakie stawia prawo wszystkim osobom, które zamierzają przewieźć swojego psa lub kota.

Jak bezpiecznie transportować psa i kota?

Warto zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila podczas transportu. Do tego celu można użyć np. certyfikowanej klatki transportowej. Mogą to być składane klatki tekstylne, plastikowe transportery lub metalowe klatki, które umożliwiają przewóz zwierząt w komfortowych warunkach. Mogą one być przenośne lub na stałe montowane w bagażniku. Pies lub kot znajdujący się w takiej klatce nie jest narażony na uderzenie podczas przejazdu, ma zagwarantowaną przestrzeń i dopływ powietrza. Ponadto, transportowane zwierzę musi mieć aktualny dokument poświadczający wykonane szczepienia oraz specjalny paszport, jeśli przekraczana jest granica kraju.

Dlaczego warto przewieźć zwierzaka z firmą transportową na terenie Polski i za granicę?

Jedną z form bezpiecznego transportu zwierząt domowych jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w transporcie. Umożliwia to wygodny i bezpieczny transport psów i kotów, ale też innych pasażerów, np. królików, ptaków hodowlanych i gadów. Oprócz tego, że firmy przewożą różne gatunki zwierząt, nie mają one też ograniczeń dotyczących wagi pupili, jakie spotykane są np. w liniach lotniczych.

Warto skorzystać z tej opcji wtedy, gdy nie dysponujesz odpowiednim samochodem lub wtedy, gdy z jakichś powodów nie możesz sam przewieźć zwierzaka. Przewozy krajowe i międzynarodowe to wygodna forma przemieszczania zwierząt. Doświadczeni kierowcy pomagają przetransportować pupila. Jest to dobre rozwiązanie np. wtedy, gdy potrzebujesz przywieźć kupione zwierzę z innego kraju lub odległego miasta.

Ile kosztuje przewóz zwierząt i od czego zależy?

Międzynarodowy transport zwierząt domowych to wydatek wynoszący średnio 1100 zł za psa i odrobinę taniej, bo 1009 zł za kota. Ostateczna kwota zależy od wielu czynników, takich jak kierunek, odległość, a także gatunek i waga transportowanego zwierzaka. Przykładowo, przewiezienie psa z Polski do Włoch może kosztować około 1650 zł, a z Polski do Holandii 550 zł. Na terenie kraju za taką usługę należy zapłacić około 330 zł.

Przetransportowanie zwierzęcia domowego w kraju i za granicą może być bezpieczne i komfortowe dla pupila. Skorzystaj z usług uprawnionych firm posiadających licencję na przewóz zwierząt, aby zapewnić twojemu czworonogowi najlepsze możliwe warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top