Bezpieczny przewóz rowerów - jak powinien wyglądać?

Zasady bezpiecznego przewozu rowerów

Przeprowadzka to trudny czas. Trzeba być ostrożnym przy pakowaniu wszystkich swoich rzeczy, aby w trakcie transportu się nie popsuły. Częstym problemem podczas przeprowadzki są rowery, a dokładnie to, jak je odpowiednio spakować i zabezpieczyć, aby w nowym miejscu zamieszkania, dalej doskonale się sprawowały.

Organizacja transportu roweru

Przewóz rowerów to czynność, która wielu osobom sprawia trudność. Jedni mocują rower na dachu a inni na tyle samochodu. Jaka metoda jest poprawna? Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby rower został odpowiednio zabezpieczony. Najłatwiejszym sposobem jest zapakowanie jednośladu do auta. Nie trzeba wtedy martwić się o odpowiednie montowanie pojazdu. Jednak znacznie zmniejszy to miejsce w naszym samochodzie, a podczas przeprowadzki każdy centymetr bagażnika jest na wagę złota. W szczególności, gdy jesteśmy posiadaczami niewielkiego auta. Dzięki tej metodzie mamy pewność, że rower dotrze na miejsce w idealnym stanie. Inaczej jest, gdy montujemy go na bagażniku czy dachu samochodu. Wtedy musimy kupić odpowiednie belki i przywiązać dwukołowiec, aby był bezpieczny. Ten sposób ma jednak kilka wad. Znacząco utrudnia jazdę. Jeśli przeprowadzamy się na drugi koniec Polski i chcemy z tak zamontowanymi jednośladami przejechać długą trasę, musimy przygotować się na to, że jazda będzie zdecydowanie mniej komfortowa. Samo zabezpieczenie maszyny będzie kolejnym nerwowym momentem przeprowadzki.

Jak bezpiecznie przewozić rower?

Zabezpieczenie roweru jest najważniejsze. Jeśli decydujemy się go przyczepić do bagażnika czy na dach, musimy zakupić odpowiedni sprzęt. Istotna jest bela, którą zamontujemy na samochodzie. Jeśli kupimy przeznaczoną do przewozu rowerów, będzie ona posiadała odpowiednie zabezpieczenie, co ułatwi nam przyczepienie pojazdu. Jeśli zainwestujemy w zwyczajny sprzęt do przewożenia rzeczy na dachu, sami będziemy musieli pomyśleć jak zabezpieczyć dwukołowce. Przede wszystkim trzeba je zamocować kołami oraz ramą. Dzięki temu będą one bardziej stabilne i będziemy mieć pewność, że w trakcie jazdy, nic się z nimi nie stanie. Coraz częściej widuje się rowery w specjalnych pokrowcach. To wspaniały sposób, który ułatwi nam przeprowadzkę. Będziemy mogli bez problemu przewieźć jednoślad w bagażniku, ponieważ będzie bezpieczny od porysowań czy uszkodzeń. Jeśli zamontujemy rower w pokrowcu na tyle samochodu, mamy pewność, że warunki atmosferyczne go nie uszkodzą.

Kto zajmuje się przewozem rowerów?

Dobrym sposobem na transport roweru jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej – Liderpak. Dzięki nim nie będziemy musieli się martwić o to, jak odpowiednio zabezpieczyć jednoślad. To gwarancja tego, że nic podczas podróży się nie zepsuje, a za wszelkie szkody pełną odpowiedzialność ponosi firma. Możemy mieć całkowitą pewność, że nasze rowery będą nam długo służyć po przeprowadzce. Dodatkowo nie będziemy musieli się martwić, że jednoślady zajmą za dużo miejsca i nie zmieścimy do bagażnika innych, potrzebnych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top